למה סולר יקר יותר מבנזין

למה סולר יקר יותר מבנזין

איך מייצרים סולר-בנזין

מחירם של הבנזין ושל הסולר, נקבע על פי שורה ארוכה של פרמטרים. אך בעקבות השימוש הגדול בדלקים מסוג זה, חשוב לדעת מה משפיע על המחיר ולא רק מה השורה התחתונה בעמודת ההוצאות שלכם בכל חודש. בתי הזיקוק הפועלים בישראל מייבאים נפט גולמי מחו"ל ולאחר מכן מזקקים אותו. תהליך הזיקוק מאפשר בין היתר להפוך את הנפט לבנזין, סולר ועוד כמה סוגי דלקים.

סולר משמש בעיקר להסקת בתים בימי החורף, בעוד הבנזין מזוהה יותר עם תעשיית הרכב. אך בעוד שהסולר גם הוא יכול לשמש לטובת הנעה של כלי רכב, בבנזין לא ניתן להשתמש על מנת להפעיל מערכות הסקה של בתים פרטיים או בנייני מגורים. לכן, הדבר החשוב הוא לדעת מה משפיע על מחיר סולר לעומת בנזין ומדוע הסולר נוטה להיות יקר יותר.

 

מחיר סולר לעומת בנזין

בנזין או סולר שניהם סוגי דלק המופקים מנפט. לכן עלות הנפט היא הגורם המרכזי והעיקרי המשפיע על מחירם של הסולר והבנזין. ככל שמחיר הנפט המיובא לישראל יקר יותר כבר במדינות ממנו מייצאים את הנפט, המשמעות היא שגם הלקוחות הפרטיים וגם הלקוחות התעשייתיים או המסחריים יצטרכו לשלם מחיר יקר יותר על בנזין או על סולר.

אך העובדה שגם הסולר וגם הבנזין מופקים מנפט, אינה מחייבת שמחירם יהיה זהה. מחירו של הסולר יקר יותר מאשר מחיר הנפט וזאת אודות לכמה גורמים. הנה רשימה של כמה גורמים העשויים להשפיע על הפרשי המחירים בין סולר לבנזין:

  • הזיקוק – אי אפשר לדבר על פערי מחירים בין סוגים שונים של דלקים בלי להזכיר את רמת הזיקוק. כל בית זיקוק בארץ ובעולם יכול לבחור ברמת זיקוק אחרת, מה שמשפיע על התוצר הסופי ועל הפעלת המכונות או מערכות ההסקה. גם סולר וגם בנזין מופקים מנפט, אבל השיטות בהם הם מזוקקים שונה לגמרי. סולר, באופן עקרוני, קל יותר לזיקוק מאשר בנזין, אבל בשל כך הוא מכיל יותר חלקים מזהמים שחייבים להוציאם בתהליך זיקוק שונה מאשר לבנזין. לכן, שיטת הזיקוק עשויה להשפיע על פערי המחירים.
  • מיסים – סיבה נוספת לפערי מחירים בין סולר, בנזין ודלקים אחרים, היא בין היתר שיקולי מיסוי של המדינה. כיום לדוגמא, נוטים למסות בסכומים יחסית גבוהים גם את הבנזין וגם את הסולר לעומת הגז, אך הסולר נחשב למזהם יותר ולכן עלויות המיסוי שלו מגולמות במחיר סופי גבוה ללקוח.

 

סולר או בנזין –מיטב הדלקים

אנו בחברת מיטב הדלקים, מתמחים באספקת סולר, בנזין ודלקים שונים להסקה וחימום בתים פרטיים, מוסדות ציבוריים ובתי עסק. ייצור הדלקים שאנו מספקים מתבצע בבתי הזיקוק בחיפה ומשם הם מגיעים ישירות לבית הלקוח. דבר שמבטיח ללקוחותינו הרבים דלקים איכותיים ביותר. כמו כן, אצלנו תוכלו להנות ממחירים אטרקטיביים במיוחד לכל סוגי הדלקים. לכל שאלה צרו אתנו קשר:

טלפון – 053-938-5599

מייל – meitav.dlakim@gmail.com

צרו איתנו קשר