מערכת הסקה מרכזית

מערכת הסקה מרכזית

מערכת הסקה מרכזית

מערכת הסקה מרכזית, הינה מערכת לחימום פנים הבית השואבת את החום ממקור אחד ומפזרת אותו למקומות שונים בבית. מטרת מערכת ההסקה היא להעלות את הטמפרטורה בחדרי הבית לדרגה הנוחה לאנשים הנמצאים באזור המחומם. מערכת ההסקה מתוכננת לשמור על טמפרטורה אחידה שלא משתנה למרות השתנות התנאים שמחוץ למבנה.

 

מערכות הסקה מרכזית

מערכת ההסקה הפופולרית ביותר, היא הסקה ביתית של חימום תת רצפתי מרכזי. את החימום התת רצפתי מפעילים או בעזרת תשתית החשמל, או עם תשתית של חומרים אחרים שהבערתם מחממת את המים כגון נפט לחימום ביתי, סולר ועוד. מערכת חימום מרכזית, יכולה גם להיות למטרה של חימום בריכת שחיה. במקרים כאלו גם קיים מגוון רחב של אפשרויות, כגון הסקה בעזרת משאבות חום, הסקה עם נפט או סולר וכיוצא בזה. ישנם מקומות בהם משתמשים במערכות הסקה מרכזיות גם לטובת חימום של המים בבית כולל מי הברזים במטבח, מי הרחצה, וכדומה. מערכות הסקה מרכזיות נפוצות בעיקר במדינות בעלות אקלים קר מאוד (מתחת ל-5 מעלות צלזיוס), בהן מערכות מיזוג אוויר מאבדות מיעילות החימום שלהן.

 

מערכת הסקה מרכזית-סולר

ראשית, יש צורך להסביר כיצד מערכת הסקה ביתית שאיננה מבוססת על חשמל עובדת. במקרים כאלו, מדובר על מערכת הסקה שמבוססת על חומרים כאמור כגון נפט לחימום ביתי, סולר ועוד סוגי דלקים. המערכות הללו מתבססות על כך שהשריפה של חומר הגלם, מאפשרת את החימום הכללי של המתחם, בין אם זה חימום של מים או של האוויר. במערכות הסקה תת רצפתיות, משתמשים בשריפת החומר כדי לחמם את המים שזורמים בצנרת המותקנת, על מנת לפלוט את החום הנעים לחלל החדר. בחימום של בריכה, משתמשים בשריפה פשוט כדי לחמם את המים. כך גם במערכות הסקה מבוססות על גז לחימום המים, שם פתיחת הברז פותחת גם את הגז שהבערתו מאפשרת את חימום המים בתוך שניות. שימו לב שיש גם לדאוג לאספקה מתאימה של חומר גלם איכותי במידה ובחרתם בנפט או סולר.

 

הסקה-חימום בעזרת מערכת חימום – יתרונות

פתרון חימום בתים ומבנים, הנפוץ מאוד כיום, הוא המזגן. אמנם, ישנם מספר יתרונות שחימום בית בעזרת מערכת חימום הפועלת על סולר מקנה. הנה רשימה של כמה מהיתרונות:

חיסכון בחשמל – הפעלת מזגן לטובת חימום הבית, כרוכה בצריכה כמות גדולה של חשמל. הדבר בא לידי ביטוי בחשבונות החשמל הגבוהים שאתם מקבלים בסוף החודש. בעזרת מערכות חימום הפועלות על סולר, תוכלו לחסוך לעצמכם את הוצאות החשמל הגבוהות.
אוויר יבש – כאשר המזגנים פועלים לחמם את חדרי הבית, הם מייבשים את הלחות הקיימת באוויר וגורמים לתחושת מחנק לא נעימה בתוך הבית. לעומת זאת, מערכות החימום הפועלות על סולר, מחממות את חדרי הבית מבלי לפגוע כלל באיכות האוויר וברמת הלחות הקיימת בו. דבר שמאפשר תחושה חמימה ונעימה בכל חדרי הבית.
חימום נקודתי – כאשר אתם מדליקים מזגן בחדר מסוים, הוא יחמם רק את החדר הספציפי ותו לא. לעומת זאת, מערכות החימום פועלות כך שהן מפזרות בצורה אחידה את החום בכל רחבי הבית ומאפשרות חמימות בכל מקום בו תשהו. יתרון זה מהווה גם הוא חיסכון בחשמל. מכיוון שבמקרים בהם תרצו לחמם כמה חדרים בבית, תצטרכו להדליק מספר מזגנים במקביל. בעוד שבבית שבו קיימת מערכת חימום על סולר, די להדליק את המערכת וכל חדרי הבית מתחממים בצורה טובה ויעילה.
אסקה-חימום – מיטב הדלקים

 

אנו בחברת מיטב הדלקים, מתמחים באספקת סולר, בנזין ודלקים שונים להסקה וחימום בתים פרטיים, מוסדות ציבוריים ובתי עסק. ייצור הדלקים שאנו מספקים מתבצע בבתי הזיקוק בחיפה ומשם הם מגיעים ישירות לבית הלקוח. דבר שמבטיח ללקוחותינו הרבים דלקים איכותיים ביותר. כמו כן, אצלנו תוכלו להנות ממחירים אטרקטיביים במיוחד לכל סוגי הדלקים. לכל שאלה צרו אתנו קשר:

טלפון – 053-938-5599

מייל – meitav.dlakim@gmail.com

 

צרו איתנו קשר